Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 955 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Psychiatria społeczna a psychiatria biologiczna

wtorek, 14 maja 2013 19:10

Psychiatra Kraków w ogólnym ujęciu jest specjalistą w kompetencji której leży badanie, leczenie oraz profilaktyka chorób oraz zaburzeń natury psychicznej. Wieloaspektowość rozpatrywanych problemów oraz złożoność kontekstu „bycia tu i teraz” przełożyła się w prostej linii na wykształcenie kliku specjalizacji oraz metod w obrębie psychiatrii, i to ich omówieniem zajmiemy się poniżej.Warto znać różnice między rodzajami psychologii

Psychiatria społeczna, kulturowa oraz psychiatria środowiskowa zajmuje się szeroko rozumianym wpływem, jaki otoczenie wywiera na ludzką psychikę. Psychiatria społeczna  zorganizowana jest wokół zagadnień dotyczących wpływów kulturowych, społecznych i personalnych oraz ich oddziaływania na kondycję psychiczną człowieka. Kulturowe i środowiskowe podejście dotyczy bezpośrednio wpływu jaki warunki bytowe oraz kontekst kulturowy i środowiskowy odgrywają w kształtowaniu się chorób psychicznych. Psychiatria biologiczna oraz neuropsychiatria zajmują się oddziaływaniem warunków biologicznych (układ nerwowy) na psychikę. Psychiatramoże również specjalizować się z zakresu terapii dzieci, młodzieży oraz osób starszych, jak i zaburzeń wynikających z np.: traumy wojennej.

Psychoterapia Kraków w rękach dobrego specjalisty jest doskonałym narzędziem o bardzo wysokiej skuteczności, jednak tym co powinno zasłużyć na naszą szczególną uwagę to fakt, że terapia może zakończyć się pełnym sukcesem, nawet pomimo nieosiągnięcia zamierzonych przez pacjentów celu. Najistotniejszym w takim wypadku jest sam fakt podejścia terapii, gotowości przemodelowania dotychczasowego porządku oraz podjęcie wysiłku utrzymania nowego porządku. 


Podziel się
oceń
0
8

komentarze (15) | dodaj komentarz

Psychofizyczny aspekt naszego istnienia.

wtorek, 14 maja 2013 19:02

Dualizm naszego istnienia, fizyczny i psychiczny aspekt egzystencji to czynniki decydujące o tym, w jaki sposób przeżywamy swoje życie. Pełna sprawność cielesna oraz umysłowa jest nijako gwarancją pełnego i szczęśliwego podejmowania rzeczywistości. Jednak nie jest to stan permanentny. Na pewno nie jeden z was miał okazję się przekonać jak niepostrzeżenie i gwałtownie potrafi się załamać obraz nas samych w świecie, na skutek nieprzewidzianych okoliczności.Ludzkie życie jest wspaniałe

Utrata pełni sił fizycznych czy mentalnych jest bolesnym i dramatycznym przeżyciem, które potrafi w sposób permanentny zrujnować naszą rzeczywistość. W tak dramatycznych okolicznościach jedni podejmują walkę wszelkimi możliwymi środkami, inni natomiast poddają się bez najmniejszego oporu. Niezależnie od podejścia psychoterapia Kraków jest chyba jednym słusznym rozwiązaniem. Profesjonalna pomoc to szansa na odbudowę rzeczywistości oraz droga do pogodzenia się ze samym sobą oraz zaakceptowania własnej ludzkiej ułomności.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Profesjonalne wsparcie psychologiczne.

wtorek, 14 maja 2013 18:35

Wsparcie psychologiczne pomoże uporać się z niektórymi problemami

Pomoc psychologiczna jaką niesie psycholog bywa nieprzeceniona – o czym być może sami mieliście się okazję przekonać. Kompetentna i fachowa wiedza, wsparta zaangażowanym oraz życzliwym podejściem, obiektywne postrzeganie problematycznych kwestii - to wszystko zalety profesjonalnej opieki psychologicznej. Psychoterapia Kraków stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku takich okoliczności jak: zaburzenia jedzenia, snu, emocji, a także żałoby, depresji, zachowań autodestrukcyjnych. Psychoterapia to także bardzo atrakcyjne i rekomendowane rozwiązanie w przypadku osób które celujących w rozwój osobisty.

Psychoterapia to także technika stosowana przez specjalistów w przypadku schorzeń psychicznych. Psychiatra Kraków opierając się na terapii, wspomagając środkami farmakologicznymi oraz innymi dostępnymi środkami, ma możliwość, jeżeli nie wyleczyć chorobę, to przynajmniej skutecznie ograniczyć jej rozwój. Dużą zaletą współczesnej psychiatrii oraz psychologii jest otwartość na wiedzę jaką niosą ze sobą inne, często odległe dziedziny naukowe. Tak otwarte nastawienie, podejmowanie wszelkich możliwych wysiłków mających na celu świadczenie jak najskuteczniejszej pomocy, to znamiona doskonałego i godnego polecenia specjalisty.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

O istocie pomocy psychologicznej

wtorek, 14 maja 2013 18:21

Szerokie spektrum wydarzeń dnia codziennego, konieczność współistnienia w strukturze społecznej oraz szereg innych, mimowolnych aktywności to wszystko ma niebagatelny wpływ na kondycję naszej psychikiZałamanie tej formy przychodzi zazwyczaj w niespodziewanym i często najmniej pożądanym momencie. Dlaczego zatem zawsze zwlekamy i biernie oczekujemy tego, co nieuniknione?

Pomoc to bardzo ważny element życia człowieka, dlatego warto pomagaćPsychoterapia jest chyba jednym z bardziej efektywnych, profilaktycznych zabiegów, których celem nadrzędnym jest dostrojenie naszej wrażliwości do wydarzeń, zarówno aktualnych, jak i przeszłych. Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nas jest w stanie samodzielnie podejmować pewną aktywność, celującą w higienę życia psychicznego jednak często, na skutek niewiedzy czy błędnej interpretacji emocji, faktów, czy wydarzeń - jesteśmy w stanie osiągnąć skutek wprost przeciwny do zamierzonego.

Z uwagi na delikatność kwestii oraz powagę ewentualnych skutków zaniedbań, naprawdę warto poświęcić sobie samemu odrobinę uwagi i oddać się w ręce specjalisty (psycholog, psychiatra), a tym samym zapewnić sobie spokojną i w pełni świadomą egzystencję.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Problemy sfery psychicznej

piątek, 25 stycznia 2013 9:32

 Takie problemy pojawiają się rzadko, ale zazwyczaj są synonimami wielkich zmian w życiu ludzkim. Zmian, które dla dużej grupy ludzi kojarzą się z przewlekłymi chorobami oraz czymś bardzo negatywnym. Choroba umysłowa to poważne schorzenie, które sprawia, że człowiek nie umie dalej funkcjonować wśród społeczeństwa. Często jest on zagrożeniem samym dla siebie, co jest kolejnym negatywem. Nic więc dziwnego, że wielu chorych podejmuje próby samobójcze. To także oznaka problemu oraz zalążka choroby psychicznej. Może ona być depresją, a może być poważnym powikłaniem, które trudno będzie wyleczyć. Dlatego lekarze psychiatrzy przestrzegają wszystkich, którzy mają styczność z osobami słabymi nerwowo i psychicznie. Warto obserwować zachowanie takiej osoby. Warto mieć cały czas na uwadze to, że choroba może pojawić się o każdej porze. Dlaczego? Ponieważ czym szybciej odkryjemy, że coś jest nie tak - tym szybciej uda się zareagować, a to przełoży się na efekty leczenia.

 

Psychologia czy tradycyjna psychoterapia Kraków mogą nie pomóc. To dziedzina, która bada ludzki umysł. Pomocą może okazać się psychiatria, która zajmuje się tylko leczeniem powikłań i problemów. Jednak są to problemy natury ludzkiej, niespowodowane żadnymi upadkami lub innymi problematycznymi zdarzeniami. Tak więc psychiatra nie leczy urazów głowy, a jedynie skutki urazu lub skutki zmian, które powstały samoistnie. Dlaczego ludzie chorują? Dlaczego ich umysły nagle potrafią zmienić się nie do poznania? Na to pytanie jak na razie nie ma odpowiedzi. To wielka tajemnica nie tylko dla nas, ale także dla całej psychiatrii, która wie na tyle dużo, że potrafi pomóc. Jednak nigdy nie ma gwarancji.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  23 318  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O moim bloogu

Moje przemyślenia na temat form pomocy psychologicznej, w tym terapii dostępnej dla pacjentów z Krakowa i okolic.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 23318

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl